Soygun parasıyla göğüs küçültme ameliyatı olmuş

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay geçtiğimiz Nisan ayında, Beşiktaş, Üsküdar ve Beykoz’da yaşandı. Lüks sitelerdeki bazı villalara giren hırsızlar, para kararlarındaki paraları alarak kaçtı. Şüpheliler aaçamadıkları kasaları yanlarına alarak kaçtı.

LÜLK ARAÇLA HIRSIZLIK

Olayla ilgili çalışma yapan hırsızlık dedektifkeri, güvenli kamera kayıtlarını inceledi. Şüphelilerin dikkat çekmemek için hırsızlık yapılan sitelere lüks araçlarla sitelere girdiği anlaşıldı. Güvenlik görevlilerini bu şekilde anlatan şüphelilerin kimliklerinin tespiti için günlerce çalışma yapıldı.

HIRSIZLIKTAN KAYITLI ELEBAŞI

Yapılan araştırmada, bazı şüphelilere ulaşıldı. Şüphelilerin şebeke olarak hırsızlık yaptığı anlaşıldı. Şebeke elebaşının hırsızlıktan kaydı olan M.A.A. olduğu anlaşıldı.

İNTERNETTEN PLAKA TESPİTİ

Araştırmalarda şebekenin hırsızlıkta kullandığı Mercedes, Audi gibi lüks marka araçların çalıntı olduğu anlaşıldı. Çetenin 3 farklı sahte plaka kullandığı belirlendi. Bu plakaların ise internette 2’inci el araç satan sitelerden tespit edildiği öğrenildi. Çaldıkları araçla aynı renk ve model otomobil ve cip plakası alan çetenin, keşif, hırsızlık ve kaçış sırasında farklı plaka kullandığı anlaşıldı.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Çalışmalarla çete üyeleri belirlendi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle operasyon düzenledi. Operasyonda şebeke elebaşı M.A.A. ve yardımcısı R.K.’nın da aralarında bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı. M.A.A. ile R.K.’nın sevgililerinin de operasyonda yakalandığı öğrenildi. Şebeke elebaşının 15 gün önce meme küçültme ameliyatı olduğu, iyileşme süreci için rezidansta dinlendiği belirtildi.

POLİSLE ÇATIŞMAYA GİRMİŞLER

Adreslerde yapılan aramalarda, çalıntı 2 lüks otomobil, çok sayıda ziynet eşyası, plaka basma aletleri, hırsızlık için kullanılan maske ve eldiven ele geçirildi. Çetenin bir hırsızlık olayında polislerle çatışmaya girdiği de ortaya çıktı.

VİSKİYLE EL YIKADILAR

Gözaltına alınan şüpheliler Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphlilerin şu ana kadar 12 villadan 2 milyon 500 lira vurgun yaptığının tespit edildiği öğrenildi. Şüphelilerin paralarla lüks hayat yaşadığı ortaya çıktı. Paraları gece hayatında harcayan şüphelilerin sipariş verdikleri viskilerle ellerini yıkadıkları iddia edildi.

SEVGİLİLERLE KEŞİF

Şüphelilerin sorgusunda, villaya girmeden önce keşif için kendilerine aile süsü vererek sevgilileriyle siteleri dolaştıkları ortaya çıktı. Akşam saatlerinde villara giden şüphelilerin kimsenin olmadığı evleri tespit ettikleri anlaşıldı. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir