Saray’da kriz… Trump’ı Kraliçe’yle yalnız bıraktılar

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere ziyareti kraliyet ailesinde kriz yarattı… 4 günlük İngiltere ziyareti kapsamında Londra’da temaslarda bulunan Donald Trump ve eşi Melania önceki gün Kraliçe Elizabeth ile bir araya gelmişti. Kraliçe, Trumpları ağırlarken ortaya birçok ilginç görüntü çıkmıştı.

Fakat temasların ardından İngiliz basını bu ziyaretin Buckingham Sarayı içerisinde kriz yarattığını yazdı. İddiaya göre ABD Başkanı Trump ve First Lady ile bir araya gelmek istemeyen Prens Charles ve oğlu William etkinlik sırasında farklı sebepler göstererek katılmadı. Tahtın ilk iki varisi olan Charles ve William’ın başka işlerini ve ajandalarını gerekçe göstererek etkinliğe katılmaması hakkında İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, “Obamalar geldiği zaman kraliyet ailesinde bir memnuniyet olurdu. Aile mensupları ABD Başkanı’nı karşılardı” yorumunu yaptı.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Times’a konuşan üst düzey bir yetkili ise, “Charles ve William’ın Trump’ın ziyareti sırasında orada bulunmaması basitçe reddetmek demektir. Bu kraliçe için çok çok olağandışı bir durum. Normalde hiç yalnız kalmazdı, genelde birileri ona eşlik ederdi” açıklamasını yaptı.

Konuyla ilgili taraflardan resmi bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir