Güzel hava sizi kandırmasın ! Meteoroloji uyardı…

Meteoroloji’den gelen verilerine göre, bugün ve yarın ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredecek ve yağış beklenmiyor. Fakat Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinde yer alan verilere göre çarşamba gününden itibaren İstanbul, Ankara, İzmir ve yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor.

Türkiye genelinde bugün havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde yağış beklenmiyor, havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor. İç ve doğu kesimler ile Batı Karadeniz ve Marmara’nın doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis, iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, rüzgarın genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ GELİYOR, PERŞEMBE KAR GELİYOR

Yurdun Kuzeydoğu ve Doğu kesimleri hariç her yerinde çarşamba günü yağış bekleniyor. Perşembe günü ise yurdun tamamı yağışlardan etkilenecek. Perşembe günü akşam saatklerinden sonra ise yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak.

İŞTE HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir