Dondurucu günler geldi! İstanbul’da kar için saatler kaldı… | Son dakika hava durumu haberleri

Türkiye dondurucu hava dalgasının etkisi altına girdi, sıcaklıklar hızla düşüyor ve yurdun birçok noktasında kar yağışı bekleniyor. Son dakika verilerine göre İstanbul’da bugün karla karışık yağmur olarak başlayan yağışlar ilerleyen saatlerde kara dönecek. Sıcaklık düşüşü bir süre daha devam edecek soğuk hava dalgası hafta boyu etkisini sürdüecek.

İSTANBUL’U ASIL “DEK” VURACAK!

Kar yağışının saatler sonra İstanbul’da da başlaması bekleniyor fakat bu soğuk hava dalgasında İstanbul’da kar yağışının büyük oranının DEK’ler sayesinde oluşması bekleniyor. DEK (Deniz efekti kar) kuzeyden gelen soğuk rüzgarların, deniz üzerinde ısı ve nem kazanmasıyla oluşan kar yağışlarına deniyor.

İstanbul dolaylarındaki kütleler Meteoroloji'nin radarına yansıdı.

İstanbul dolaylarındaki kütleler Meteoroloji’nin radarına yansıdı.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Tahminlere göre hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde 6-10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Hafta boyu sürecek soğuk hava dalgası bir süre mola verip 2019’un ilk günlerinde geri dönecek. Hava durumuyla ilgili detaylar ilerleyen günler boyunca sozcu.com.tr’de olmaya devam edecek.

BİRÇOK BÖLGEYE SAĞANAK UYARISI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ,Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Erzurum, Bingöl ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, zamanla iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenen yağışların Yalova, İzmir’in güney ilçeleri, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak; Marmara’nın doğusunun yüksekleri, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi ile birlikte İç ve Doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERİstanbul'a kar geliyor! AKOM'dan flaş uyarı...İstanbul'a kar geliyor! AKOM'dan flaş uyarı… ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir