Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde protestolar devam ediyor

Üniversitelerin bölünmesi için hazırlanan kanun tasarısı kapsamında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin İstanbul Üniversitesi’nden ayrılarak yeni bir üniversite olması protesto edilmeye devam ediyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın önünde toplanan öğrenci, akademisyen ve öğretim üyeleri “Cerrahpaşa Bizimdir, Bizim Kalacak” sloganlarıyla eylem yaptı.

Cerrahpaşa türküsüyle başlayan eylemde, tasarının geri çekilmesi isteklerini meclise iletmek üzere imza toplanıyor.

cerrahpasa-muhabir-seda-onceler-1

Cerrahpaşa öğrenci temsilcisi Kıvanç Yangı, yapılan basın açıklamasında şunları söyledi: “Bizler burada ‘Bilime Saygı’ için toplandık. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin İstanbul Üniversitesi’nden ayrılması hem Cerrahpaşa’nın hem de İstanbul Üniversitesi’nin akademik değerinin düşmesine sebep olacaktır. Bizler tek bir şey savunuyoruz: Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi’nindir. İstanbul Üniversitesi tüm fakülteleriyle ayrılmaz bir bütündür.”

HASTALAR DA İSYAN ETTİ

cerrahpasa-muhabir-seda-onceler-3

Eyleme esnaf, hastanede bulunan hastalar ve yakınları da katılarak destek oldu. Hastalar, “Bu hastane Silivri’ye taşınırsa biz ne yapacağız, bizim halimiz ne olacak?” diye isyan etti.

cerrahpasa-muhabir-seda-onceler-2İLGİLİ HABERİstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mert Savrun istifa ettiİstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mert Savrun istifa ettiİLGİLİ HABERCerrahpaşa Tıp'ta 'Bölünme' protestosuCerrahpaşa Tıp'ta 'Bölünme' protestosu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir